Koncert Online

heldmaschine

14 marca mogliśmy być świadkami pierwszej transmisji internetowego koncertu Heldmaschine!

Występ został zorganizowany z powodu odwołania drugiej części trasy promującej ich ostatni album „Im Fadenkreuz”. Stało się to przed koncertem w Kolonii, a spowodowane zostało epidemią Koronawirusa. Na szczęście większość koncertów została przesunięta i odbędzie się jesienią. Heldmaschine zdecydowali się pocieszyć swoich fanów i wystąpić na żywo online. Show obejrzało 1200 osób z całego świata, w tym fankluby i profile takich znanych osób jak Crap z Oomph! czy doktor Mark Benecke. Można było zauważyć drobne zmiany w setliście – jak na przykład obecność “Auf allen Vieren” lub “Klingt wie Rammstein”. Ponadto, można było też zobaczyć ekipę techniczną odpowiedzialną za audio-wizualną oprawę koncertów. Występ zakończyły podziękowania Heldmaschine skierowane do zespołów, z którymi ostatnio współpracowali: Unzucht, Subway to Sally, Saltatio Mortis, Oomph!, Eisbrecher, Megaherz, Avaerium i Hemesath. Życzyli też wszystkim zdrowia i sił do przetrwania tego trudnego – zwłaszcza dla muzyków i technicznych – okresu.
Dla fanów ciekawostek interesujące będą takie nowinki jak te, że kawałek „Königin” został napisany przez Marco Vettera (byłego gitarzystę Heldmaschine), a kawałek “Weiter” – przez Andreasa Schanowskiego (klawiszowca Völkerball).
Jako Ekipa Gegenwind uważamy ten pomysł za świetny i chcieliśmy podziękować Heldmaschine za zorganizowanie tak wspaniałego i zarazem niecodziennego występu. Może i dało się odczuć brak publiczności, ale z pewnością nie zabrakło zaangażowania i pasji zespołu. Do zobaczenia wkrótce!

Do tej pory koncert obejrzało prawie 20tys. ludzi z całego świata! I Wy możecie dołączyć do tego grona klikając w poniższy link: