Premiera Volles Brett

heldmaschine

Pomimo informacji zamieszczonych na stronie Metal Addicted Mailorder, premiera Volles Brett odbyła się już 7.02 równo ze startem Im Fadenkreuz Tour, a nie jak wcześniej zapowiadano 15.02. Informacja o zmianie terminu dostawy nie została nigdzie wcześniej opublikowana, dlatego wszyscy fani korzystający z przedsprzedaży zostali miło zaskoczeni w ubiegły czwartek. Oprócz miłej niespodzianki dla fanów, premiera Volles Brett przysporzyła nieco kłopotów samemu zespołowi. Pierwotnie EP miała zostać wyprodukowana w postaci limitowanych 500 sztuk dostępnych jedynie w sklepie internetowym MAM oraz w oficjalnym stanowisku z merchandise. Plan ten jednak uległ zmianie, gdy okazało się, że 500 sztuk rozeszło się w kilka dni od ogłoszenia przedsprzedaży. Szybko zapadła decyzja o wydaniu kolejnych 500 sztuk w ramach Volles Brett 2nd Edition. Ponadto zespół postanowił wykorzystać zaistniałą sytuację i powiązać ją z tytułem jednej z nowych piosenek „Luxus” tworząc nowy merch oraz akcję #lxsprblm (Luxus Problem). Aktualnie płytę zakupić można jedynie podczas koncertów. Nie jest ona również dostępna na żadnej z platform streamingowych.

Premiera Volles Brett - Luxus Problem Girlie

EP Volles Brett zwraca uwagę szczególnie swoim pudełkiem – jest ono wykonane z drewna (własnoręcznie przez zespół) oraz zawiera nadrukowany numer produktu (xxx/500). Na płycie zgodnie z zapowiedziami fani znajdą 4 nowe utwory:

  1. Luxus
  2. Härter
  3. Ich Ich Ich
  4. Springt!

Ocenę czy brzmienie mini albumu jest również z nimi zgodne pozostawiamy Wam. W ramach tak zwanych „smaczków” warto dodać, że w piosence „Springt!’ zespół puścił oko do swoich fanów i nawiązał do dzienników z trasy, które nagrywa od kilku lat. W wielu odcinkach usłyszeć można jak perkusista Dirk Oechsle wypowiada zdanie „Ja potrafię liczyć tylko do 3 – jestem perkusistą” – piosenka „Springt!” zawiera zaś fragment:
René: Mamy najprzystojniejszego perkusistę! Dirk!
Dirk: 1 2 3… eee…*
*w całej piosence następuje odliczanie do „4”.

Poniżej przypominamy 2 trailery zapowiadające EPkę oraz nową trasę.

Trailer nr 1
Trailer nr 2

Utwory z EP Volles Brett premierowo usłyszeć można:

Im Fadenkreuz Tour

Zapraszamy również do zapoznania się z tekstami, które specjalnie dla Was spisaliśmy i przetłumaczyliśmy na Polski: >> TEKSTY <<