O nowym albumie Rammstein

rammstein

Premiera zbliża się wielkimi krokami, a zespół udostępnia coraz więcej informacji o nowym albumie. Dlatego postanowiliśmy zebrać je wszystkie razem i stworzyć dla Was nieco obszerniejszy artykuł.
Przez ostatni tydzień Rammstein udostępniał krótkie fragmenty ścieżek utworów z siódmego – niezatytułowanego jak do tej pory – albumu. Pełna tracklista prezentuje się następująco:

1.Deutschland (05:26)
2.Radio (04:37)
3.Zeig Dich (04:16)
4.Ausländer (03:52)
5.Sex (03:56)
6.Puppe (04:33)
7.Was Ich Liebe (04:30)
8.Diamant (02:33)
9.Weit Weg (04:19)
10.Tattoo (04:10)
11.Hallomann (04:09)

Wszystkich fragmentów – w formie krótkiej playlisty – możecie posłuchać pod poniższym linkiem:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLVTLbc6i-h_g_mhkN8LqFP9IRYhLgPrUt

Przypomnijmy, że 28 marca zespół wypuścił teledysk do „Deutschland” wywołując burzę w mediach. W ogniu krytyki znalazł się właściwie tylko teaser teledysku – przedstawiający czterech członków zespołu w pasiakach obozowych z 2 Wojny Światowej. Przedstawiciele niemieckich organizacji upamiętaniających Holocaust uznali fakt użycia rzeczonej sceny w celach rozrywkowych za niedopuszczalny. A jeden z izraelskich oficjeli oficjalnie wezwał do zdjęcia wideoklipu z internetu. Ostatecznie jednak pełna wersja klipu – mimo, że stosunkowo długa i zawierająca multum różnych scen – sptokała się z bardzo dobrym przyjęciem na całym świecie. Muzycy tacy jak Laibach, czy Hanzel und Gretyl opublikowali jako komentarze swoje własne utwory z tytułami „Germania” i „Deutschland” w tytule. Na dzień dzisiejszy utwór Rammstein zdobywa listy przebojów w Europie, zaś na YouTube ma ponad 36 milionów wyświetleń. Warto dodać, ze jesli o wyświetlenia na YouTube chodzi, to najwięcej z nich wypadło w kolejno: Niemczech, Rosji i … Polsce.

Skoro mowa o Polsce, to Oficjalny Polski Fanklub Rammstein – Feuerrader – zamieścił relację z prac na planie:
https://www.feuerrader.pl/band/press/show/130

„Deutschland” zostało wydane na singlu 12 kwietnia. Poza utworem tytułowym znalazło się tam też remiks autorstwa Richarda Kruspe.
Rammstein planuje wydanie jeszcze czterech wideoklipów. Kolejny z nich – w reżyserii Jorna Heitmanna – ma być utrzymany w lżejszym tonie, niż „Deutschland”, zaś nakręcony został w Kapsztadzie. Jego tytuł to prawdopodobnie „Ausländer”. Według spekulacji fanów następne teledyski to prawdopodobnie „Zeig Dich” w reżyserii J. Akerlunda i „Puppe” z ponownym udziałem Jorna Heitmanna za kamerą. Tematyka i tytuł ostatniego teledysku owiana jest jak do tej pory tajemnicą.

Album – w wersji standardowej, specjalnej i winylowej – ujrzy światło dzienne 17 maja. Poniżej możecie zobaczyć zarówno okładkę wydawnictwa, jak i złożyć preorder:

https://shop.rammstein.de/en/catalog/visuals-sounds/cd/rammstein-cd.html
https://shop.rammstein.de/en/catalog/visuals-sounds/cd/rammstein-cd-special-edition.html
https://shop.rammstein.de/en/catalog/rammstein-vinyl.html
Tym razem nie możemy liczyć na bonusowe utwory w edycji specjalnej – poszczególne wydawnictwa różnią się tylko formatem wydania.

Przypominamy również, że zespół odwiedzi Polskę już 24.07.19. Bilety na chorzowski koncert są aktualnie niedostępne.