Premiera Ausländer

rammstein

28.05.19 o godzinie 19:00 odbyła się premiera “Ausländer”, trzeciego już singla promującego najnowszy album Rammstein. Tym razem oprócz klipu i wersji cyfrowej, powstała także wersja fizyczna – CD oraz Vinyl – zawierająca następujące utwory:

1. Ausländer

2. Radio

3. Ausländer – RMX BY R3HAB

4. Ausländer – RMX BY Felix Jaehn

5. Radio – RMX BY twocolors

premiera Ausländer
Źródło: sklep EMP

Warto wspomnieć, że ludzie zgromadzeni w Veltins Arena w Gelsenkirchen gdzie odbywał się tego dnia jeden z pierwszych koncertów na trasie, mogli obejrzeć teledysk na telebimie znajdującym się na scenie.

Pomimo tematyki jaką porusza utwór “Ausländer” (Lindemann wciela się w seksturystę) i dyskusji jakie wywołała premiera “Deutschland” klip jest nadzwyczaj stonowany. Jörn Heitmann odpowiedzialny za reżyserię klipu w bardzo sprytny sposób przemycił paralelę do kolonizacji i “przynoszenia cywilizacji” krajom trzeciego świata. Nie dziwi zatem fakt, iż klip nagrany został w RPA i większość klipu poświęca się tubylcom. Sam utwór zaś, opisywany jest przez zachodnie media[1] jako “plażowy”, “letni”, “soczyste gitary połączone z Euro Dance”. A czy Wam przypadł do gustu nowy singiel?

[Sonic Seducer 06/19, Orkus Magazine 06/19]