„Steh auf” – nowy singiel Lindemann

Lindemann

„Steh auf” to singiel zapowiadający drugi studyjny album Lindemann – pobocznego projektu Tilla Lindemanna (Rammstein) i Petera Tägtgrena (Pain, Hypocrisy). Zilustrowany został teledyskiem w reżyserii Zorana Bihaća, zaś w jedną z ról wcielił się szwedzki aktor Peter Stormare („American Gods”, „Prison Break”). Do zobaczenia poniżej:

Warto przypomnieć, że to już drugi singiel zapowiadający nowy album projektu – w zeszłym roku mieliśmy okazję zobaczyć hip-hopowe „Mathematik”, które to z kolei – już w wersji gitarowej – ma zostać wydane na limitowanej wersji płyty.

Następca wydanego w 2015 roku „Skills in Pills” ma w odróżnieniu od poprzednika zawierać kompozycje w języku niemieckim. Jego tracklista prezentuje się następująco:

01. Steh auf
02. Ich weiß es nicht
03. Allesfresser
04. Blut
05. Knebel
06. Frau & Mann
07. Ach so gern
08. Schlaf ein
09. Gummi
10. Platz Eins
11. Wer weiß das schon

Ponadto w wersji limitowanej znajdą się dwa dodatkowe utwory:

12. Mathematik
13. Ach so gern (Pain Version)

Tytuł wydawnictwa to „F & M”, a ukazać ma się 22 listopada tego roku. Warto dodać, że pięć utworów z tego albumu zostało skomponowanych na potrzeby przedstawienia „Hänsel und Gretel” wystawianego na deskach Teatru Thalia w Hamburgu. Pierwotnie miały zostać wydane na osobnej płycie, jednak ostatecznie zasilą zawartość większego wydawnictwa.