Premiera Kinder der Sehnsucht

stahlmann

22 marca 2019 miała miejsce premiera nowego albumu formacji Stahlmann o nazwie “Kinder der Sehnsucht”. Jest to szósty już album grupy z Getyngi promowany do tej pory przez 3 piosenki: “Kinder der Sehnsucht”, “Die Besten” oraz “Wahrheit oder Pflicht”. Wspomniane dwie pierwsze piosenki doczekały się także klipów o których pisaliśmy w naszych poprzednich artykułach. Najnowszy album od Stahlmann zdecydowanie potwierdza zdradzone nam podczas zimowego wywiadu informacje jakoby miał być czymś zupełnie innym, wyróżniającym się na tle poprzedników.

Na okładce przedstawiona jest dziewczynka z zakrwawionym nożem za którą stoi frontman – Mart Stahlmann (Martin Soer) – trzymając dłonie na jej ramionach. Według zespołu dziewczynka symbolizować ma młodego człowieka, który widzi same ekstrema; swego rodzaju demona i rewolucjonistę, który z biegiem czasu się uspokaja i dojrzewa. Symbolem drogi do dojrzałości i wyciszenia mają być właśnie ręce dorosłego spoczywające na ramionach dziewczynki.

Warto również wspomnieć, że w piosence “Wenn du gehst” usłyszeć można głos Blue May Rose czyli Alicii, żony klawiszowca Sundenklang – innego zespołu w którym udziela się Mart.

Jeśli chodzi zaś o warstwę liryczną, album “Kinder der Sehnsucht” porusza w dużej mierze tematy zawsze aktualne: niespełniona miłość, przemijanie, czas, przyjaźń czy też  poszukiwanie własnej drogi i siebie. Szczególnie mocno na tym tle odznacza się przyjaźń, gdyż do piosenki “Die Besten” – swoistego hymnu dla przyjaciół – powstał klip w którym pojawiają się członkowie grupy Unzucht. Dla tych którzy śledzą karierę muzyczną Marta Stahlmanna nie jest to duże zaskoczenie, gdyż wokalista swoje pierwsze kroki na scenie stawiał wraz z Danielem le Clercq, aktualnym gitarzystą Unzucht. Mocny nacisk położony został również na tematykę czasu i przemijania. Sam Mart tłumaczy to przemyśleniami nad ludzką tendencją do zapominania czego chcieliśmy jako dzieci/młodzi ludzie oraz jak postrzegaliśmy wtedy świat. Sprawia ona, że często nie potrafimy określić w jakim punkcie życia się znajdujemy, dokąd zmierzamy i co tak naprawdę się wokół nas dzieje. Jesteśmy niczym bierni obserwatorzy, nędznicy tych czasów, którzy swoją frustrację najczęściej wylewają w internecie.

Niewątpliwie album “Kinder der Sehnsucht” jest kolejną interesującą pozycją z gatunku Neue Deutsche Haerte a najnowsze utwory można już usłyszeć live w ramach trasy jubileuszowej, która odwiedzi 11 miast. Z nowości scenicznych – nie zobaczymy na pewno zespołu pomalowanego srebrną farbą, która przez wiele lat była ich znakiem rozpoznawczym. Zespół postanowił sprawdzić jak będzie czuł się w innym wydaniu oraz jak fani na to zareagują.

[Sonic Seducer Kwiecień 2019, Orkus Magazine Marzec 2019]

Album można nabyć >>TUTAJ<< lub >>TUTAJ<<

Tracklista:
1) Vom Himmel Verloren
2) Wahrheit Oder Pflicht
3) Die Besten
4) Mein Leben Fällt
5) Kinder Der Sehnsucht
6) Schliess Deine Augen
7) Hörst Du Wie Mein Herz Schlägt
8) Regen
9) Wenn Du Gehst (feat. Blue May Rose)
10) Sinnlich
11) Die Besten (AMIworx Remix)