Rammstein, Lindemann i Emigrate – co u nich?

rammstein

Rok 2020 wymusza na artystach spore zmiany w kalendarzach. Jedną z nich było przesunięcie o rok trasy koncertowej Rammstein promującej ich siódmy, niezatytułowany album. Stadionowa trasa berlińskiej formacji została przeniesiona na 2021 rok, zaś sam zespół postanowił cyklicznie wypuszczać nowy merch. Ale nie tylko, o czym będzie traktował cały nasz dzisiejszy wpis.

Wyjątkowo zaczniemy od projektów pobocznych. I tak kierowany przez założyciela i gitarzystę Rammstein – Richarda Kruspe – zespół Emigrate najprawdopodobniej zaliczył w lipcu wizytę w studio. Jak podaje Polski Fanklub Rammstein Feuerräder, powołując się na relację Sky van Hoffa na Instagramie oraz wcześniejsze słowa samego Richarda – czwarty krążek Emigrate być może staje się ciałem. Na opublikowanych w mediach społecznościowych zdjęciach widać studio nagraniowe oraz perkusistę podczas pracy. Premiera nowego wydawnictwa owiana jest na razie tajemnicą.

Drugi projekt poboczny względem Rammstein – Lindemann – też może szykować coś nowego. Jeszcze przed wybuchem pandemii formacja Tilla Lindemanna i Petera Tägtgrena zarejestrowała profesjonalnie dwa występy w Moskwie – najpewniej pod kątem nowego wydawnictwa DVD/Blu-Ray. Jak podają użytkownicy forum dobrze poinformowanego serwisu RammsteinWorld, materiał ma być w zasadzie już gotowy i tylko czekać na oficjalne podanie daty premiery.

Na koniec wracamy do samego Rammstein. W tym roku uraczyli fanów remasterem DVD Live aus Berlin (od teraz pełny zapis koncertu można mieć w tym właśnie formacie, poprzednio był to VHS), zaś 4 grudnia pojawi się jubileuszowa reedycja albumu „Herzeleid” z okazji jego 25. lat od jego premiery. Wydawnictwo ma być zremasterowane i wydane zarówno w digipacku na CD jak i winylu.

Nie jest to jedyna nowość – zespół bowiem oficjalnie poinformował – publikując zdjęcia ze studia – o pracach nad nowymi utworami. Wcześniej zarówno Christoph Schneider (perkusja), jak i sam Till Lindemann (wokal, teksty) informowali o sporej ilości niedokończonych utworów które powstały przy okazji prac nad siódmym albumem. Na przełomie września i października berlińczycy pojawili się we francuskim La Fabrique Studios by zarejestrować nowy materiał. Kiedy będzie dane nam usłyszeć efekty tej pracy? Oficjalnych wieści na razie brak, zatem czekamy na więcej informacji.